Královské symboly moci
Elhazské království disponuje několika významnými symboly moci. Ať už jde o království jako takové, nebo o symboly majestátu krále a královny, jsou skrz naskrz spojovány s královským drakem Drakkaiem.
KRÁLOVSKÉ SYMBOLY
Dračí král Drakkaia Dračí drahokam Dračí meč Hall'aolDRAKKAIA - DRAČÍ KRÁL
Tím nejdůležitějším symbolem ze všech je drak. Ačkoliv v současné době již na Oirně není znám žádný případ blízkého spatření živého draka po celá tisíciletí, zůstává Elhazský královský drak ctěným i obávaným zosobněním moci rodu, který překročil oceán a pokořil novou zemi, kterou sjednotil pod vlastní království.
Historie
Podle legendy přiletěl Elhazský lid roku 1112 na nový kontinent právě na zádech budoucího symbolu země, královského draka. Ze Zelenu vedl svůj kmen bájný král Elhaz, údajný vnuk samotné Matky Přírody Aldainy. Od tohoto božského původu odvíjí svůj původ celá Elhazská královská dynastie a díky této božské krvi také dle tradice dokáže každý člen královské rodiny ovládat draka Aldainy, Drakkaia. Právě tento božský drak měl být podle legendy tím, kdo přenesl své uctívače do zaslíbené země blahobytu.
VZHLED
Drakkaia je mohutným drakem typu šelmy, se čtyřmi krátkými končetinami a dvěma páry velkých křídel.
Má šedavé šupiny, které se lesknou zelenými nebo temně modrými odlesky.
Jeho tlama široké čelisti schopné mocného stisku, který drtí kosti jako nic.
Dokáže se pohybovat jak po obloze za pomoci čtyř křídel, tak po souši po svých čtyřech silných nohách, i když se dokáže postavit i na zadní, a zvládne dokonce plavat i pod hladinou za pomoci mohutného ocasu.
SYMBOLY
Erb Elhazského království je stříbrný drak ve skoku na modro-žlutém poli.
Vlajka se stříbrným drakem ve žlutém poli vlaje z hradeb Fiengatarského zámku.
Drak je také tištěn na rubu zlatých a stříbrných Elhazských mincí, nuwenů.
KULTURNÍ ODKAZY
Drakkaia jako dračí král. Ačkoliv Irinističtí vykladatelé náboženství popírají, že by se jméno Dračí král vyskytlo v legendách vzniku, pozdější básníci Drakkaiovi tento titul přiřkli jak pro jeho spojení s královským rodem, tak pro vyzdvihnutí jeho nadřazenosti nad ostatními draky.
kde v konci světa ponechal leží holá těla je srdce mého věčný žal jak padá stín večera již se lásky neozval
Ach ty temné hvozdy, ach ty zlaté lány, hluboký je v srdci žal kde z hloubi duše miloval co jeden dal hned druhý vzal bez svědků stál opodál, tam v stínu Dračí král.
Ach ty sladké vody, ach ty širé brány, již nespatří tu co miloval život v konci světa dal tam zpěvem světa uspával ta mrtvá těla Dračí král.
část z básně Světa žal ze sbírky Poslední píseň od básníka Stüllé Ligbier překlad z Ter-amonštiny
Komentáře