Jaunie Dievi in Tālgalia | World Anvil
BUILD YOUR OWN WORLD Like what you see? Become the Master of your own Universe!

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Jaunie Dievi

Jaunie Dievi ir cilvēku dievi. Viņus sauc par Saulnešiem, Rīta Varoņiem, Gaismas Glābējiem. To rašanos apvij vairākas leģendas, vispopulārākā būdama par varoņiem, kuri uzveica Jodu un viņa pakalpiņus, tādā veidā izbeidzot Garo Nakti un kļūstot par dieviem. Tas nebūt nenozīmē, ka šie dievi darbojas kopā. Katram dievam ir savi tempļi un savi svētie, kas nereti darbojas viens pret otru. Tos pielūdz Kurlandē, Līvzemē un Brīvajās Pilsētās. Jaunie Dievi nav bezpersoniski. Tie tiek uzskatīti par konkrētiem indivīdiem. Tiem ir veltītas statujas, gleznas, skulptūras, totēmi. Jauno dievu varu Tālgaliā izplatīja un cilvēkus zem šiem dieviem apvienoja Zobenbrāļu Ordenis. Saulnešu padotie ir eņģeļi.  

Lāčplēsis

Likumīgs, neitrāls. Pērkona, Smēdes un Kara domēni.
Spēcīgs cīnītājs. Īsts varonis, drosmes iemiesojums. Tautas aizstāvis. Lāčplēsis dod spēku, drosmi un izturību tiem, kas to aktīvi izrāda. Nav svarīgi, kā tas izpaužas. To pielūdz pirms dodas kaujā, pirms cīnās gladiatori. Leģendas stāsta, ka savu vārdu tas ir guvis, jo ar savām kailām rokām esot piebeidzis lāci. Patiesi spēcīgs tautu dēls. Lāčplēsis ir Jauno Dievu līderis. Viņš vienmēr saka pēdējo vārdu un to neviens neapšauba.   Lāčplēša simbols ir zobens. Tas var arī atgādināt krustu.   Baušļi:
  • Esi vienmēr modrs pret ļauno. Cilvēki mēdz aizmirst pagātnes mācības.
  • Celies pretim tirānijai. Cīnies par savu un citu brīvību. Iedvesmo citus darīt to pašu, kad tu neesi spējīgs.
  • Liec drosmi pāri visam. Gļēvumā neradīsi ne slavu, ne godu.
 

Laima

Likumīga, laba. Dzīvības un Gaismas domēni.
Vājo aizstāve. Viņa ir žēlastības iemiesojums. Dziedniece. Kad kādam ļoti neveicas, tad saka, ka Laima ir pametusi viņu sānu. Laimu pielūdz, kad kāds ir slims vai arī, kad cilvēks ir nonācis dziļā dzīves pagrimumā. Pārticis un laimīgs cilvēks parasti Laimai pasakās un neko vairāk nelūdz. "Paldies Laimai!" ir populāra frāze. Šī ir viena no retajām dievietēm, kurai ir arī tempļi. Tur uzturas dziednieki, kuriem Laima dod savu spēku, lai tie var dziedināt slimos un vārgos. Laimas tempļi ir tur, kur mīt cilvēki lielākos skaitos. No mazāk apdzīvotām vietām cilvēki nereti veic lielus ceļojumus, lai tiktu līdz Laimas templim, kur viņiem var palīdzēt. Ir arī ceļojošie Laimas Svētie, kuri dziedina visus, ko sastop, pretī ņemot naktsmītnes un jebkādu citu samaksu. Šos svētos tautā sauc par Laimnešiem.   Laimas simbols ir zelta plauksta, kas simbolizē Laimas gādīgo glāstu.   Baušļi:
  • Remdē nevainīgo ciešanas, kur vien tās eksistē.
  • Nogādā Laimas gaismu tur, kur tumsa mājo, ar līdzjūtību, labvēlību un žēlsirdību.
  • Palīdzi tiem, kas ir bez ceļa. Dziedē tos, kas ir bez cerības.
 

Sprīdītis

Haotisks, labs. Viltību domēns.
Lielais ceļotājs, piedzīvojumu meklētājs. Šo dievu ļoti aktīvi pielūdz Lielpēži, jo tiem arī ļoti tīk ceļot. Sprīdītis gādā, ka ceļotājiem vienmēr veicas atrast labākos piedzīvojumus, pajumti lietus laikā, ēdienu, kad tas trūkst, un dzērienu, kad slāpst. Sprīdītis māca, ka nekur nav tik labi, kā mājās, taču šī gudrība ir jāgūst katram savā ceļā. Šis dievs atbild tiem, kas ir patiesi pret sevi vai arī ir izmisuši un pazuduši savā dzīvē. Viņš rāda ceļu tiem, kas to grib redzēt.   Sprīdīša simbols ir sudraba gredzens, kurā ir iegravēts katra indivīda māju nosaukums. Šis gredzens vienmēr rāda ceļu.   Baušļi:
  • Seko savai sirdij.
  • Dzīvo un ļauj dzīvot.
  • Rādi ceļu tiem, kas ir nonākuši strupceļā.
 

Ūsiņš

Neitrāls, labs. Dabas un Gaismas domēni.
Vasaras, Saules un dzīvības dievs. Mākslas un visa skaistā patrons. Ūsiņš mājo visā, kas ir zaļš. Katra lapa, katrs koks un zāles stiebrs ir Ūsiņa valstība. Īsts dabas mīlis. Viņa mīļākā radība ir bites, jo tās palīdz audzēt ziedus un augļus. Ūsiņš ir visa skaistā mīlis. Arī cilvēku radīts skaistums ir viņam svarīgs. Tas palīdz cilvēkiem saskatīt skaistumu visā un viņš it īpaši mīl tos, kas dara šo darbu Ūsiņa vietā.   Baušļi:
  • Radi, iedvesmo un meklē skaisto visā, ko tu dari.
  • Atbrīvo dabu no abominācijām un dabas kropļotājiem.
  • Sargā neaizskarto dabu no eksploitācijas un posta.
 

Spīdola

Haotiska, neitrāla. Vairāki domēni.
Spīdola ir ragana. Viņa panāk savu ar viltu un meliem. Ļoti daudzi nemaz neuzskata, ka Spīdola būtu ļauna. Viņa sargā tos, kas sargā sevi. Kad kāds dara kaut ko tikai priekš sava guvuma, tad saka, ka "acis spīd", jo pati Spīdola skatās caur tām. Tie, kas pielūdz Spīdolu, parasti to slēpj, tāpēc ka cilvēkiem ir ļoti grūti uzticēties Spīdolas pielūdzējiem. Tiem meli un nodevība nav sveši.   Spīdolas simbols ir acs. Tā simbolizē uzmanību. Spīdola pieskata, lai tiem, kam ir viņas acs, nekas nevar darīt pāri.   Baušļi:
  • Sagrāb savu likteni, sekojot savai kaislei.
  • Ļauj ēnām tevi sargāt no fanātisma gaismas un ļaunuma absolūtās tumsas.
  • Nepaļaujies uz citiem. Tikai tie, kas paši sevi sargā, izdzīvos.
 

Lielvārds

Patiesi neitrāls. Zinību un Smēdes domēni.
Tautā saukts arī par Karali Lielvārdu vai Lielo Tēvu. Šis ir bagātību un gudrības dievs. Nereti bagātība un gudrība ir viens un tas pats. Lielvārds māca, ka nekad nevar zināt par daudz, jo zinības ir zelta vērtas. Bieži vien tas ir burtisks salīdzinājums. Katram pieder tas, ko ir pelnījis. Lielvārdu pielūdz gan ziņkārīgie, gan gudri izzinātāji, gan vienkārši bagātību mednieki un tirdzinieki. Lielvārdam nelūdz pakalpojumus, bet gan padomus. Ja kāds pasaka kaut ko gudru vai ļoti patiesu, tad saka, ka tie esot "Karaļa vārdi" vai arī ka "To jau pats Lielvārds teicis!"   Lielvārda simbols ir monēta ar kroni, jo gudrie valda pār pasauli.   Baušļi:
  • Aizstāvi un māci zināšanu, taisnības un loģikas nozīmi savu emociju kontrolēšanas un dzīves ceļa rašanā.
  • Noliedz melus un jebkuru, kas tos izmanto. Ļaundari tiek pie varas, kad viņu sekotāji aizklāj patiesību. Nekad nekrīti meļa līmenī.
  • Palīdzi sargāt zināšanas. Cilvēce var attīstīties tikai tad, kad nav jāatklāj viss par jaunu.
 

Jumis

Haotisks, neitrāls. Dabas un Kapu domēni.
Auglības un ražas dievs. Jumis nāk reizē ar Sauli un iet, kad ceļas Mēness. Jumi aicina katrā sētā, uz jumtu korēm un durvju stenderēm liekot, iegriežot un zīmējot viņa simbolu. Īpaši cienīts Jumis ir zemnieku vidū, kur viņam lūdz Sauli, lietu un bagātīgu ražu. Tautā saka, ka Jumies ciemojies, kad ir bijis labs ražas gads. Šis ir arī dievs, kuram veic ziedojumus visbiežāk. Cilvēki pirms sēšanas sezonas uz lauka ceļ augstu kārti, kuras galā ir iedegta uguns. Tai apkārt saliek ēdienu un rotas. Uguns ir, lai Jumis atrastu to un ēdiens ir kā samaksa, lai ražas dievs nes bagātīgu un pārticīgu gadu.   Jumja simbols ir 2 kopā saaugušas vārpas, kas simbolizē auglību.   Baušļi:
  • Pieņem un cieni pasaules mežonīgo dabu. Dzīvo ar to harmonijā.
  • Kultivē un kop dabu, kas cilvēci stiprina un audzina.
  • Tikai un vienīgi nāve gādā par nākamā gada ražu.

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Comments

Please Login in order to comment!