Narmiraen Köre
Evera növényeinek, tündéreinek és az elfeknek teremtőjét, Narmiraen istennőt dicsőítő gyülekezet.
A különböző elf törzsek számára a Kör az Istennőt és szolgálóit, vagy magát a követett elf panteont jelenti.
Isteni Származtatás
Evera kezdetén csupán sárkányok lakták a vidéket, egy ősi, elesett sárkányistenség, Gyndrian maradványain marakodva. A Sárkány Istennő, aki a világot teremtette, istenségeket hívott, hogy átformálják e szomorú vidéket, új életet teremtve. A számos istenség közül Narmiraen volt az, aki a növényekkel borította Evera minden arra alkalmas vidékét. Ám a növények gondozást igényeltek, így másfajta életet is teremtett: létrehozta a tündéreket, melyek varázslattal és kitartó munkával igyekeztek szolgálni az istennőnek. Erőfeszítéseik azonban a sárkányok jelenléte mellett eltörpültek. Azok számára szokatlan volt a megváltozott környezet, és jókora pusztítást vittek véghez időnként. Narmiraen ezért létrehozta az elfeket, ezt a bölcs, kíváncsi és kreatív fajt, mely vele született összhangban él a természettel. Az elfek feladata volt, hogy csatlakozzanak a tündérekhez és mindörökké óvják Narmiraen munkáját.
A panteon többi alakja az elfek közül felemelkedettek személyekből áll.
A teremtés idejéből három név maradt fent: Hitük szerint Fliadais volt az első elf, akit Narmiraen megteremtett Nehalenor völgyében. Ariaven lett Fliadalis felesége, az első anya és papnő. Eidhil pedig az első énekmondó (bárd).
Őket követte az Elsőkorban Rhienna, Alabyran és Saphielle, majd a Másodkorban Veela Luminatar.
A Harmadkor viharos időszakában Liltu, Malior és Tyssa L’imenel.
A Harmadkor viharos időszakában Liltu, Malior és Tyssa L’imenel.
Papság
- Nehalenorban a narmiron elfeket a Shonla vezeti, tizenkét névtelen papnő a bezárkózott birodalomból. A narmironoknak csupán női papjaik vannak, úgy tartják, csupán egy nő állhat elég közel a teremtő istennőjükhöz. Számukra mindenek felett áll Narmiraen és csupán őrá tekintenek istenségként. A többi elf istenséget afféle iránymutató "szentként" ismerik el, és tabuként kezelik Glysarist, Alabyrant és Saphielle-t, mint akik megtagadták a teremtőjüket.
- A misztikus elfek rendszerint több istenséget imádnak. Teremtő istenükként legtöbben Alabyrant követik, számukra Narmiraen csupán egy a panteon többi istenalakja közül. Papok, papnők és más rangú egyházi személyek egyaránt szolgálnak a templomaikban. Zililon királyságában Alabyran Egyháza az államvallás.
- A surta elfek legtöbb törzse számára csupán Narmiraen istennő létezik, a többi istenséget idegenként kezelik. Előfordulnak olyan törzsek, melyek elismernek egy-egy kisebb istenséget az istennőjük oldalán, de ez nem általános jelenség és a másodlagos istenség személye is változó. Az egyes törzsek vagy szövetségek abban is eltérnek, hogy csupán papnőik vannak, vagy nyitott a hivatás a férfiak számára is.
- A magukat elátkozott elfeknek valló "kitaszítottak", a bena elfek mélységesen gyűlölik Narmiraent és a követőit. Hitük szerint a teremtőjük sorsukra hagyta őket, amikor a segai fenevadak lerohanták az otthonaikat. Ők Glysarist követik csupán, s más istenségekre megvetéssel tekintenek.
Politikai Befolyás & Intrika
- Utea: Narmiraen papnő Nehalenor vezetői, és a Fürkészeken keresztül komoly hatást gyakorolnak Utea minden területére.
- Lifeon, Ilia Bay: Bár más, főként elfek lakta vidékeken, Narmiraen papsága nem folyik össze teljesen a helyi vezetéssel, komoly befolyást gyakorolnak a döntéshozatali folyamatokban.
- A nem elfek lakta vidékeken viszonylag ritka, hogy a Kör templomokat tartson fent, de kisebb úti oltárok és szentélyek előfordulhatnak ott, ahol gyakran megfordulnak átutazóban a hívek.
Típus
Religious, Pantheon
Leányszervezetek
Beszűrődő Szervezetek
Deities
Isteni Személyiségek
Ellenőrzött Területek
- Forráskúti Narmiraen szentély
- Ikervári Narmiraen templom
- Kapuvári Narmiraen szentély
- Kardosvári Narmiraen szentély
- Lucfalvi Narmiraen szentély
- Narmiraen kisfüzesi temploma
- Narmiraen szentély, Bátorliget
- Narmiraen szentély, Gyöngyfa
- Narmiraen szentélye, Magosliget
- Narmiraen templom, Erdőmellék
- Nemesmedvesi Narmiraen szentély
- Szilaspogonyi Rhienna szentély
Jelentős Tagok
Kapcsolódó Etnikumok
Megjegyzések